•  Pzts - Cuma / 9.00 - 17.00
 • Bodrum / Türkiye
 •  0 (252) 386 45 10

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN SİBER GÜVENLİĞE GİRİŞ EĞİTİMİ

Siber Güvenlik alanı temelleri atabilmeniz için Uzmanlar ile söyleşi, İngilizce Temel Kavramlar, TCP/IP ve Protokoller, Windows İşletim Sistemleri ve Linux Dağıtımlarınında yer aldığı özel olarak hazırlanmış 56 saatlik Canlı Online Kurs

Pakete dahil olan eğitimler ve hizmetler:
 • Siber Güvenlik ve Ağ Uzmanları Tarafından Hazırlanmış Online Özel Canlı Eğitim (56 Saat, Haftada 3 Gün/2 Ay)
 • GM Bilişim E-Eğitim Dökümanları – Türkçe PDF
 • 25 Kişili Canlı Online Sınıflar
 • Gerçek Zamanlı Online Eğitim
 • Benzersiz GMEYS Online Eğitim ve Yönetim Sistemi
 • Eğitime Katılım Belgesi
Ders Programı:
 1. Genel Sohbet ve Bireysel Amaçlarınız için Tanışma / 4 Saat
 2. Gerçek Bir Siber Güvenlik Uzmanı ile Söyleşi / 2 Saat
 3. İngilizce Temel Kavramlar / 2 Saat
 4. TCP/IP, Internet Protokolü, VPN, Proxy Eğitimi / 18 Saat
 5. Windows İşletim Sistemleri ve Servisleri / 2 Saat
 6. Linux Kali ve Dağıtımları / 2 Saat
 7. Siber Güvenlikte Temeller / 16 Saat
 8. Hacklerlara Uygun Yazılım Dilleri ve Tipleri / 2 Saat
 9. Hackerlar Gibi Düşünmek, Örnek Vaka Çalışması / 2 Saat
 10. Kriptografi / 2 Saat
 11. Siber Güvenlikte Kariyer ve Sertifikasyon / 4 Saat

SIKÇA SORULAN SORULAR

Siber Güvenlik bilgisayarlar, sunucular, mobil cihazlar, elektronik sistemler, ağlar ve verilerin tümünün korunmasını içeren bir teknik terim bütünüdür. Siber Güvenlik ek olarak Bilgi Güvenliği Yönetimi ve Elektronik Sistemlerin Güvenliği gibi ek terim ve ifadeler ile de anılmaktadır.

Siber Güvenlik aslında bir Bilişim Sistemleri alt dalı olmakla birlikte özellikle son yıllarda veri güvenlik ihlalleri ve hack vakaları ile önemi daha da artmıştır.

Temelde 6 ana gruba ayrıştırabilindiği gibi bir çok kurum, kuruluş ve dökümantasyon, standart farklı dalları ayrı ayrı incelemektedir.

 • Ağ Güvenliği
 • Yazılım/Uygulama Güvenliği
 • Bilgi Güvenliği
 • Operasyonel Güvenlik
 • Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği
 • Son Kullanıcı Eğitimleri

Siber Güvenlik ana ve alt dallarıyla çok detaylı bir çalışma istediği için, gençlerimiz nereden bağlayacağını başlayacağını bilememektedir. Buda eğitimlere, kurslara verilen binlerce liranın yanında eğitim alan öğrenciler için zaman kaybı olarak geri dönmektedir. Siber Güvenlik konusuna ilk adım atmak isteyen, temel ingilizce yeterliliğine sahip gençler için hazırlanmış olan bu kursta 2 ay boyunca başlamanız için temel kavramlar sizlere anlatılacaktır.

Kurs GMEYS (GM Bilişim Eğitim Yönetim Sistemi) Platformundan yayınlanmakta olup herhangi bir sınıf katılımına ihtiyaç yoktur. Sınıf ortamlarına kendi bilgisayarınızdan HTML5 destekli (Google Chrome) bir tarayıcıdan katılabilirsiniz. Bu kursun tümü canlı olarak verilmekte olup eğitimciler ile birebir iletişim kurabileceğiniz bir platformda eğitim alacaksınız.

GMEYS (GM Bilişim Eğitim Yönetim Sistemi) kendine özgü bir öğrenme metodolojisi ile sertifikalı uzman eğitimciler tarafından canlı olarak, öğrencilerinde katılım yapabileceği, söz alabileceği, görüntü-ses-veri-görsel paylaşabileceği özel bir eğitim platformudur. Sıradan eğitim modellerinde sınıf ortamları oluşturulur ve sınıf düzeni içerisinde öğrencilerin yer alması beklenir, öğrenciler sınıf ortamlarına katılabilmek için birçok zaman şehir değiştirmek zorunda kalabilir ve yüksek maliyetler ile karşılaşabilir. Ek olarak sınıf ortamları klasik araç gereçler ile donatıldığından öğretmeden ziyade anlatmaya yönelik ortamlardır. Bizler internetin ve teknolojinin en son imkanlarını kullanarak benzersiz bir deneyim için yola çıktık ve sistemlerimizi her geçen gün dahada geliştiriyoruz.

Yeni Başlayanlar için Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi, bu sektöre yeni giriş yapanlar için ideal bir kurs olmasına karşın, farklı sektörlerde çalışıp konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler içinde ideal bir kurstur. Belirtmek isteriz ki ağ ve güvenlik konularında bilgi ve becerilere sahipseniz, uygulamaları bu güne kadar iş yerinizde veya özel imkanlarınızla uygulamışsanız üst seviye kurslarımızı gözden geçirmenizi öneririz.

HTML5 destekli (Google Chrome) bir tarayıcı ile web kameranız ve mikrofonlu bir kulaklık evinizden, işyerinizden veya okuduğunuz üniversitenin kantininden bu eğitimi verimli bir şekilde alabilirsiniz. Yeni Başlayanlar için Siber Güvenliğe Giriş eğitimi toplam 56 Saat olup, Haftalık 6 şar saatlik canlı online sınıflar ile haftanın 3 günü 2 şer saat olarak planlanmaktadır. Öğrencilerin Katılım Belgesi alabilmesi için asgari %70 katılım göstermeleri gerekmektedir.